ECOlogika DNJ

Jak wygląda ECOlogika w świadomości DNJ:

Środowisko pracy powinno wykazywać istotną dbałość o ekologię. W przeciwnym razie zmarnujemy przyszłość naszych dzieci na naszej planecie.

W DNJ systematycznie inwestujemy i eliminujemy z cyklu produkcyjnego wszelkie niekorzystne dla środowiska środki , których oddziaływanie może być negatywne dla czynników środowiskowych.

Dzięki konsekwentnej polityce firmy jesteśmy obecnie liderem w tej kwestii w branży poligraficznej. Już w 2013 roku wyeliminowaliśmy w 100% szkodliwe środki chemiczne z kontaktu z wytwarzanym produktem na każdym etapie produkcji. Niezależnie od tego, czy produkujemy etykiety, opakowania do stałego kontaktu z żywnością czy też drukujemy ulotkę.

Nasza ekologika w praktyce polega miedzy innymi na tym, że kupujemy papier z papierni, które do produkcji wykorzystują drewno z certyfikatem FSC, czyli kupują surowiec pochodzący z tzw. wycinki odpowiedzialnej np. przerzedzania lasów i innych miejsc przeznaczonych do wycinki przez międzynarodową organizację promującą odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Posiadamy certyfikat FSC zgodny ze standardem FSC-STD-40-004 V3-1 o numerze FSC C182784.Kupujemy farby ekologiczne oraz specjalnie dostosowaliśmy do nich maszyny, co pozwoliło nam uzyskać niesamowite efekty nasycenia koloru. Własne CTP pozwala kontrolować surowce używane w procesie wywoływania. Sam druk przebiega bez użycia alkoholu izopropylowego i bez straty na jakości.

Pakujemy w opakowania papierowe oraz inne nadające się do recyclingu - od zawsze :) Każdy niewykorzystany papierek oddajemy do powtórnego przerobu - tak naprawdę też od zawsze

Czy można zrobić coś jeszcze? Jeżeli masz sugestie pomóż nam być jeszcze lepszym. Napisz do nas: ecologicznadrukarnia@dnj.pl

Ekologiczna drukarnia

Posiadamy certyfikat
FSC

Zobacz certyfikat
Awesome Image